środa, 11 marca 2015

LAPIS LAZULI | POSŁANIEC NIEBIOS

Cześć! Kochani dziś zapowiadany wcześniej lapis lazuli. Baaaardzo magiczny kamień. Zwany posłańcem Niebios! Znany jest również jako po prostu lazuryt. Jest w kolorze indygo z często jasnymi, białymi plamkami i złocistymi ziarenkami pirytu. W wielu kulturach uznawany jest jako kamień święty, posłaniec Niebios, który przynosi ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza, dając zrozumienie. Lapis lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień wzbudza.Duszą tego klejnotu jest DOBROĆ,  emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie. Wzmaga postrzeżenie intuicyjne i obiektywne. Jest to również kamień przyjaźni, wzmacnia ducha społecznego, sprzyja harmonii między ludźmi. Wzmacnia system odpornościowy organizmu, przynosi ulgę w bólach menstruacyjnych. Leczy zatoki, tarczycę, wycisza system nerwowy, łagodzi objawy stresu i bezsenności. 
Do bransoletek które przedstawiłam na zdjęciach nie dodawałam żadnych dodatków z hematytów, gdyż  kamień ten powinien być rozładowywany za pomocą hematytów. W związku z tym aby w pełni spełniał on swoje zadnie pozostawiłam go samemu sobie. Jest tak bogato ubarwiony, że tak na prawdę nie potrzebuje żadnych dodatków. Ewentualnie dla zainteresowanych zawsze mogę dodać jakieś zawieszki ze srebra. 
W najbliższym czasie pojawi się też  post oraz zakładka na blogu, na temat oczyszczania i pielęgnacji kamieni. Będziecie mogli znaleźć w niej wszystkie informacje jak dbać o każdy kamień, bo każdy ma swoje wymagania :).