niedziela, 7 sierpnia 2016

KARNEOL


karneol


Kochani mamy upalne lato dlatego dzisiaj chcę Wam opisać piękny minerał o pięknych ognistych odcieniach idealny na tą porę roku. Tym kamieniem jest karneol. Jest odmianą chalcedonu występujący w kolorach pomarańczowych  w różnych odcieniach od jasnego do pomarańczowoczerwonego a nawet brązowego. Ma słabą przezierność. W świetle ultrafioletowym karneol wykazuje zdolność do białoniebieskiej fluorescencji. 
Karneol wykorzystywany był do tworzenia biżuterii już w Starożytności. Egipcjanie łączyli go z onyksem i lapis lazuli do ozdabiania naszyjników i bransolet. Nosili go w celu uspokojenia gniewu, pozbycia się zazdrości, zawiści i nienawiści. W starożytnym Rzymie oprawiano go w złocie, głównie w kolczykach i pierścionkach, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W średniowieczu karneol  był również popularny i uznawano go za kamień uzdrawiający, sądzono, iż pomaga okiełznać szał i łagodzić gniew, strzeże wojownika i dodaje mu odwagi. 
Karneol w dzisiejszych czasach wciąż używany jest dla celów uspokajających, harmonizujących i zmniejszających depresję. Łagodzi wybuchy wściekłości, żal, zagubienie i zazdrość. Z karneolu rzeźbi się tzw. "kamienie zmartwień", które noszone przy sobie i dotykane łagodzą smutek i napięcie. Przeciwdziała wszelkim wątpliwościom i negatywnym myślom. Dodaje cierpliwości. Minerał ten nazywany jest także "kamieniem odwagi". Powinny nosić go osoby wstydliwe i nieśmiałe. Doskonały, również dla osób przemawiających publicznie. Karneol wzmacnia głos, dodaje pewności siebie i wzmacnia w mówcy elokwencję. 
Karneol ma ogromne właściwości ochronne. W czasach renesansu na karneolu grawerowano wizerunek miecza lub wojownika. Następnie ten magiczny amulet zanoszono do domu, aby strzegł przed błyskawicami , nawałnicami lub noszono go jako kamień ochronny przed czarami i jak inne czerwone kamienie stanowi zabezpieczenie przed "złym okiem". 
Pomaga w koncentracji i medytacji oraz skupieniu się na wyższych celach, Powinien nosić go każdy uczeń, maturzysta, student bo dzięki niezwykłej sile tego kamienia, który wzmacnia pracę szarych komórek, łatwiej jest zmierzyć się z dużym wysiłkiem intelektualnym i trudami życia codziennego. Karneol wzmacnia wizje astralne. Należy założyć go idąc spać, żeby nie śniły się nam koszmary. 

Właściwości lecznicze:
Karneol oczyszcza i energetyzuje krew. Hamuje krwawienia. Wpływa na narządy związane z procesem wydalania, poprawia krążenie, likwiduje zastoje krwi i dzięki temu przynosi ulgę w schorzeniach żył, takich jak żylaki. Działa dodatnio na układ rozrodczy, wzmacnia potencję i płodność. Chroni przed infekcjami, szczególnie łagodzi stany gorączkowe i nerwobóle. Harmonizuje pracę układu trawiennego (zapobiega zaparciom) wspomaga optymalne przetwarzanie i pożytkowanie pokarmu w organizmie, dlatego jest używany za kamień odchudzający. 
Dla osób urodzonych spod znaku Barana, Bliźniąt, Raka i Panny. 


gemma bransoletki
gemma blog właściwości kamieni

karneol biżuteria bransoletki

monnari czerwona

karneol właściwości

gemma blog
gemma blog

karneol

karneol biżuteria
karneol znaczenie kamienia

karneol biżuteria

karneol
karneol bransoletka

gemma blog

Blog o właściwościach i znaczeniu kamieni szlachetnych