czwartek, 19 lutego 2015

JADEIT - KAMIEŃ ŚNIENIA

Kochani dzisiaj odsłonie przed wami coś więcej na temat jadeitu :) Jadeitowi przypisuje się cudowne właściwości magiczne. Uznawany przez Majów za szczególny amulet, który zapewnia noszącemu go bogactwo, szczęście i wspaniałe pożycie małżeńskie. Polecany ludziom prowadzącym swoje przedsiębiorstwa - sprzyja w podejmowaniu szybkich, trafnych decyzji. Najbardziej popularny w Chinach, gdzie uznawano go za kamień symbolizujący władzę, powodzenie i fortunę. Jest nazywany "kamieniem śnienia" - pomaga na bezsenność i podobno trzymając go pod poduszką można uzyskać sny pełne podpowiedzi!
Poszczególne kolory jadeitu mają dodatkowe znaczenie: 

  • zielony - ma działanie uspokajające
  • lawendowy - przyciąga miłość i bezpieczeństwo, może okazać się przydatny w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych i mentalnych
  • czerwony - wysyła bardzo pozytywne fluidy - dodaje energii i sił witalnych osobie, która jest w jego posiadaniu
  • pomarańczowy - podobnie jak czerwony działa energetyzująco
  • niebieski - znakomicie działa na umysł, myśli, wyobraźnię i pomysły - wzmacniając ich efektywność
  • różowofiołkowy - wprawia w ruch najskrytsze duchowe pragnienia i pomaga w ich realizacji 
Kochani odmian jadeitu jest tak wiele, że nie jestem w stanie zaprezentować Wam ich w jednym poście. Przedstawię tylko kilka. Natomiast na moim fanpage Gemma możenie znaleźć więcej jego odsłon. Staram się codziennie dodawać nowości, dlatego zapraszam do polubienia strony i obserwowania. A oto kilka propozycji: