czwartek, 3 grudnia 2015

KWARC RÓŻOWY | KAMIEŃ MIŁOŚCI


Kwarc różowy jest jednym z najpopularniejszych kamieni. Występuje w barwach różowych począwszy od bardzo intensywnej do bardzo jasnej. Jest subtelny wystarczy jedna bransoletka na nadgarstku z kwarcu różowego, żeby zwrócić uwagę innych osób a u noszących go wzbudzać uśmiech. Jeśli chodzi o sferę emocjonalną kwarc różowy sprzyja miłości , romansowaniu i stosunkom międzyludzkim dlatego też nazywany jest kamieniem miłości. Związany jest z czakrą serca. Obiecuję, że niedługo na moim blogu ukarze się cała zakładka na temat siedmiu najważniejszych czakr, co to są czakry, ich działanie, gdzie są usytuowane, jak je odnaleźć oczywiście jakie kryształy przynależą do każdej z czakr. Jeśli szukacie prawdziwej miłości noście kwarc jak najbliżej serca a pomoże w spotkaniu ukochanej osoby. Natomiast dla osób które osiągnęły w miłości spełnienie to polecam umieszczenie kamienia w domu a stworzy on atmosferę pokoju i harmonii. Będzie również odpowiednim kamieniem dla osób nieszczęśliwie zakochanych i tęskniących, bo pomaga zwalczyć samotność i smutek. Kamień ma też wpływ na cechy charakteru. Służy w chwilach gniewu, stresu, strachu, poczucia winy, żalu,zazdrości. Pomaga też uporać się z doświadczeniami z dzieciństwa. Jest idealny na oczyszczenie z męczących i negatywnych emocji. Rozwija cierpliwość, powoduje, że stajemy się mniej surowi, agresywni. Zatem jeśli jesteście z kimś pokłóceni lub nosicie w sercu żal do kogoś bliskiego noście przy sobie blisko kwarc i myślcie o tej osobie. 
Jeśli chodzi o sferę fizyczną naszego ciała to kamień ma wpływ na naszą cerę, cykl menstruacyjny, przynosi młodzieńczy wygląd. Wzmaga płodność zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Dobry na choroby serca, krwi, krążenia, choroby nerek i śledziony. 
Kamień będzie odpowiedni dla osób urodzonych w styczniu. Według powszechnej opinii noszenie kamieni narodzin, zapewnia powodzenie osobom noszącym go. 

Legenda kamienia

Legenda opowiada o średniowiecznej miłości Bernedyki do Kolejona. Ona pochodziła z biednej rodziny, on  z bardzo zamożnej. Spotkali się po raz pierwszy przy rzece i zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ze względu na  różnice statutu zawsze spotykali się potajemnie. Pewnego dnia Bernedyka dostrzegła u swojego ukochanego piękny kryształowy pierścień na palcu, który wzbudzał w niej mieszane uczucia. Z jednej strony fascynował a z drugiej obezwładniał kiedy ukochany próbował ją całować. Szybko okazało się że ukochany skrywał tajemnicę, którą było małżeństwo z Katarzyną. Katarzyna zauważyła, że jej mąż coraz częściej wychodził z domu, i zapytany zbywał ją i zaprzeczał plotkom o romansie. Kobieta jednak nie uwierzyła słowom męża i udała się po pomoc do znachorki. Podarowała ona zdradzanej żonie pierścień z kamienia, który miał "załatwić sprawę". Jedyną wskazówkę jaką dostała Katarzyna, było to, że jeśli sprawa wyjaśni się po jej myśli, pierścień przybierze barwę różową. Kobieta podarowała mężowi pierścień przy najbliższej okazji. Bernedyka po usłyszeniu prawdy, że Klejon tak bezlitośnie ją okłamał, niewiele myśląc wydobyła nóż zza jego pasa i pchnęła go sobie prosto w serce. Oszołomiony Klejon próbował uratować ukochaną wyjmując z jej serca nóż, wtedy własnie strużka krwi popłynęła prosto na jego dłonie, zabarwiając kamień na piękny różowy kolor. Zasmucony gwałtowną reakcja Bernedyki i całym zdarzeniem przysiągł, że już nigdy więcej nikogo nie oszuka i nie zdradzi żony. Na znak tego nosił zabarwiony na różowo klejnot aż do końca swoich dni.