sobota, 12 grudnia 2015

TURKUS | KAMIEŃ GRUDNIA
Turkus jest kamieniem, który przypisany jest do miesiąca grudnia. I Jest kamieniem który przynosi powodzenie ludziom też urodzonym w grudniu. Może mieć różne odcienie barwy niebieskozielonej, w zależności od miejsca pochodzenia i może być intensywnie niebieskozielony, bardziej zielonawy, lub od jasnoniebieskiego do całkowicie niebieskiego. Turkus jest znany od tysięcy lat. Zaczął być wydobywany już ok 6000 lat p.n.e. 
Turkus jest kamieniem ochronnym. W greckich mitach wierzono, że broni przed nieprzychylnym losem, obdarza pogodą umysłu i psychiczną siłą. Ma też moc talizmanu broniącego właściciela przed złymi duchami i czarami, chorobami, wypadkami. Noszony na sobie dodaje odwagi. Turkus często używa się dla wzmocnienia harmonii w małżeństwie, zapewnia ciche, głębokie i trwałe pożycie.  Dany komuś w prezencie obdarza swego właściciela szczęściem i bogactwem. Noszenie turkusu ma też wpływ na poprawę urody, bycie radosnym i spokojnym jak również noszony często ma moc przyciągania do siebie nowych przyjaciół. Jak wszystkie kamienie turkus oprócz wpływu na sferę emocjonalną w naszym życiu na też znaczenie w leczeniu naszego ciała. Poprawia wzrok, pomaga w grypie, zapaleniu oskrzeli, zmniejsza gorączki i zapobiega bólom gardła, głowy, kręgosłupa. Działa jak wielofunkcyjny uzdrawiacz dolegliwości ciała. 
Jak wszystkie niebieskie kamienie, tak samo jak turkus uważany jest za kamień szczęścia, który ma wpływ na nasze powodzenie w życiu. Podsumowując ma ogromne właściwości magiczne jak ochrona, odwaga, pieniądze, miłość, przyjaźń, leczenie, powodzenie.