środa, 19 sierpnia 2015

SIERPIEŃ | KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY
  Kochani! Jak co miesiąc przygotowałam dla Was informacje na temat kamienia przypadającego na dany miesiąc. To zalecenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Jubilerów wskazują nam jakie kamienie w poszczególnych miesiącach mają przynosić nam szczęście. Na sierpień przypada kamień księżycowy. Kamień ten może mieć kolor wpadający w niebieski, różowy lub biały i w dodatku jest pięknie opalizujący. Wykonałam Wam kilka zdjęć na których można zauważyć jak ślicznie opalizuje na niebiesko. Jak sama nazwa wskazuje jest blisko spokrewniony z Księżycem, wiec stosować go można według faz księżyca. Jego moc jest największa kiedy Księżyc jest w pierwszej kwadrze, a mniejsza w jego trzeciej kwadrze. 
Nazywany jest kamieniem intuicji, pomaga rozwijać mądrość, porównywalną z jasnowidzeniem oraz pomaga rozwiązywać trudne problemy. Jeśli zależy nam na jego silnym działaniu, powinno się go naładować energią Księżyca. Wystarczy położyć go na jakiś czas w świetle pełni księżyca. 
Kamień księżycowy może być szczególnie przydatny zakochanym, gdyż pomaga wytrwać w wierności, jako symbol nadziei, wiernych i szczerych uczuć.
 Kamień też ma działanie ochronne przed niebezpieczeństwem i nieszczerymi ludźmi. 
Jeśli chodzi o działanie lecznicze to Kochane kobietki kamień jest idealny dla tych które mają bóle miesiączkowe. Wystarczy położyć kamień w okolicy jajników a powinien ukoić ból. Po takim zastosowaniu kamieni należy opłukać pod bieżącą wodą. Kiedyś też wierzono, że pomaga kobiecie zajść w ciążę, szczególnie wtedy gdy wynikają trudności te z blokad psychicznych. 
Dla osób które pasjonują się ogrodnictwem, kamień księżycowy też będzie bardzo przydatny, gdyż wpływa bardzo korzystnie na wzrost roślin. Kamień ten przez swoje szczególne znaczenie, nie należy też do tanich. Przygotowałam bransoletki z kul o wielkości 8 mm i dodałam dodatki z hematytu jak zwykle oczywiście w wersji srebrnej i złotej. Postawiłam na subtelne dodatki, tak aby jedynie podkreślić kamień, nie przytłaczając go zbytnio. Kamień naprawdę idealnie nadaję się do każdej stylizacji. I jak zwykle stał się jednym z moich ulubionych. Podsumowując kamień księżycowy ma największe oddziaływanie na naszą intuicję, mądrość, sprzyja wierności i działa ochronnie. Szczególnie dla osób spod znaku zodiaku Raka, Koziorożca i Ryb.