niedziela, 31 stycznia 2016

HEMATYT
Witajcie Kochani! W dzisiejszym poście główną role odgrywać będzie hematyt. Kamień ten wykorzystuję praktycznie w każdej bransoletce jako subtelny dodatek. Tworzę również całe bransoletki z hematytu. Wiele z Was zadaje mi często pytanie czym są ów dodatki, czy to jakiś plastik lub metal, a to właśnie jest hematyt. W swoich pracach nie dodaję żadnych sztucznych elementów. Wszystkie bransoletki wykonuję w całości z naturalnych kamieni. 
Hematyt jest ciężki i twardy. Występuje w barwach czarnej o metalicznym połysku, ciemnosrebrzystej lub stalowoszarej. Sproszkowany ma barwę wiśniowoczeroną i używany bywa jako pigment. Ze względu na domieszki żelaza nazywany jest krwawnikiem. Hematyt jest kamieniem, który należy do grupy kamieni charakteryzujących się energią projekcyjną. Kamienie te pomagają przezwyciężyć choroby, wzmacniają świadomość i przesycają tego, który je nosi odwagą i determinacją. Używa się ich w celu wzmocnienia energii fizycznej, przyciągania szczęścia i sukcesu.
Hematyt idealny jest dla osób żyjących w ciągłym stresie. Rozbudza optymizm i odwagę, wzmacnia wytrzymałość i pewność siebie. Przynosi pomyślność i pozytywne myśli. 
Hematyt jest też symbolem ofiarnej, cichej i pełnej oddania miłości. Działa jako kamień ochronny, potrafi ustrzec przed nieszczęśliwymi wypadkami, wnosi poczucie bezpieczeństwa. 
W starożytnym Babilonie uznano go za Kamień Wojowników, którym przyświęcały zasady trwałości i trzymania się zasad, a także poświęcenie, atrakcyjność i osiąganie zamierzonych celów - hematyt pomaga zamienić najbardziej nawet nierealne marzenia w rzeczywistość istniejącą na jawie. 
Jego moc jest ogromna, ponieważ jest to kamień pierwszej czakry, zwany "korzeniem życia".
Przechowywany pod poduszką ułatwia zasypianie, dając głęboki i spokojny sen.
Właściwości lecznicze - Pobudza odnowę komórek, oczyszcza krew. Przyspiesza procesy krwiotwórcze, przeciwdziała krwawieniom i przeciągającym się menstruacjom. Hematyt jest też środkiem przeciwbólowym, stymuluje wytwarzanie w organizmie przeciwciał, aktywizując samouzdrawianie. Potrafi leczyć wszelkie stany zapalne. Wzmacnia odporność na stres i wspomaga dotlenienie organizmu.