niedziela, 31 stycznia 2016

KWARC DYMNY

          Kwarc dymny jest jednym z moich ulubionych kamieni. Lubię ten kamień głównie ze względu na jego barwę. Uważam go za bardzo elegancki. Kwarc dymny zaliczany jest do gromady krzemianów. Kwarc dymny jest jedną z licznych odmian barwnych minerału kwarcu i ma wyraźny brunatny kolor. Wahania co do intensywności koloru jak i przeźroczystości mogą być znaczne. Ciemnobrunatna barwa powstaje w wyniku zabarwienia naturalnym promieniowaniom Ziemi. Niektóre okazy kwarcu dymnego zawierają niekiedy igiełkowe wrostki złocistego rutylu. Taki kwarc nazywa się   rutylonośnym. 
     Kwarc dymny działa uspokajająco i ochronnie, skłaniając do odpoczynku i odprężenia. Wspomaga witalność, intuicję, instynkt przetrwania, aktywność umysłową. Przeciwdziała namiernemu wydawaniu pieniędzy. Pomaga w karierze. Przyspiesza karmę. Chroni otoczenie i dom właściciela poprzez rozpraszanie negatywnych emocji. 
Ma silne działanie na sferę emocjonalną i duchową naszego organizmu. Pomaga zwalczać histerię, depresję, gniew, rozpacz, żal. Pomaga w pokonywaniu uzależnień oraz na stres w czasie rzucania narkotyków. 
         Wspomaga ekspresję fizyczną i energię seksualną. Korzystnie wpływa na nogi, kolana, kostki, ręce i stopy. Łagodzi ból w dolnej części pleców, biodrach, nogach. Przeciwdziała jąkaniu się. Pomaga na choroby nerek. W celach uzdrawiających kryształy kwarcu mogą być noszone bezpośrednio na miejscach gdzie występują dolegliwości. 
        Noszenie kwarcu zaleca się osobom pracującym przy komputerze, spędzającym dużo czasu w zatłoczonym mieście lub w miejscach gdzie występują pola elektromagnetyczne, gdyż kwarc dymny przeciwdziała skutkom promieniowania np. pól elektromagnetycznych wokół telewizora lub komputera. 
         Kwarc dymny polecany jest też osobom urodzonym spod znaku zodiaku Strzelca i Koziorożca.