wtorek, 9 lutego 2016

KAMIEŃ SŁONECZNY


bransoletka kamień słoneczny

Kamień słoneczny jest dla mnie bardzo wyjątkowym kamieniem. W wyborze kamieni kieruję się ich kolorem, wygładem lub właściwościami jakimi się charakteryzuje. Inaczej było zaś w przypadku tego kamienia. Kamień słoneczny od początku przyciągał mnie w niewytłumaczalny sposób, wydaje się dla mnie po prostu szczególny. W ten sposób też można dokonać właściwego wyboru kamienia, ponieważ mają one moc przyciągania. Kamienie, które wydają się nam niewytłumaczalnie przyciągające mogą okazać się najbardziej pomocne w naszym życiu, w danej chwili lub w przyszłości. Dlatego nawet jeśli dany kamień nie podoba się Wam ze względu na wygląd  jednak pociąga Was w jakiś sposób, nie zastanawiajcie się - po prostu zaufajcie swojej intuicji. 
Kamień słoneczny najlepszej jakości jest pomarańczowy z wieloma wrostkami, wykazujący gęstą migotliwość. Kiedy się przejrzycie miejscami ma pięknie iskrzący się na złoto połysk i opalizuje. Starałam się na zdjęciach niżej uchwycić ten  szczególny efekt. Kamienie niższej jakości są kremowe lub kremowo-pomarańczowe i nie wykazują wyżej wspomnianej migotliwości.
Kamień słoneczny tak jak większość połyskujących i odbijających światło kamieni ma właściwości ochronne. Ma ogromny wpływ na naszą sferę emocjonalną. Pomaga pokonać depresję i lęk. Wpływa na brak radości, usuwa z umysłu nieprzyjemne myśli i ułatwia podejmowanie prawidłowych decyzji. Harmonizuje współpracę umysłu i uczuć. Należy nosić blisko serca aby światło i pozytywna energia rozchodziła się po cały ciele. W sferze fizycznej dodaje siły i energii. Ma dobry wpływ na gardło, chrząstki, stopy i kręgosłup.  Pomaga na wrzody, zatrucia, reumatyzm, obolałe stopy i nieprzyjemną woń ciała. Umieszczony w torebce z ziołami leczniczymi wzmacnia ich działanie. Noszony blisko organów płciowych, pobudza seksualność i dodaje energii seksualnej.
W czasach renesansu kamień słoneczny ze względu na swój lśniący pomarańczowo-złoty kolor był często kojarzony ze słońcem. Osadzony w złocie noszony był przez maga, aby przyciągać do siebie moc słońca. Migotliwość kamienia słonecznego czyni z niego przyjemny i odświeżający kamień. Jeśli lubicie słońce kamień ten będzie łączył Was z energią solarną i napełniał słońcem. Najlepiej też nosić ten kamień w ciemne zimowe, jesienne dni. Kamień należy oczyszczać pod bieżącą wodą i ładować w promieniach słonecznych, które bezpośrednio padają na kamień. 
Kamień dla osób urodzonych spod znaku Lwa. 

Mam nadzieję, że kamień Wam się podoba.