niedziela, 28 lutego 2016

LABRADORYTLabradorytKochani dziś mam dla Was opis wyjątkowo magicznego kamienia jakim jest labradoryt. Nazwa kamienia wiąże się z półwyspem Labrador w Kanadzie, gdzie minerał ten został po raz pierwszy znaleziony w XVIII wieku.  W praktyce uzdrowicielskiej labradoryt uważany jest za silnie działający kamień magii, rozbudzający pozazmysłowe zdolności oraz świadomość odmiennych stanów energii. 
Kolor labradorytu może być bezbarwny, szarozielony, niebieski, szarobiały, szaroczarny, głównie szary w różnych odcieniach. Cechą charakterystyczną labradorytu są zmieniające się wraz z ustawieniem okazu w stosunku do światła barwy tęczowe. Zjawisko te nazywa się iryzacją. Iryzacja pojawia się dzięki drobnym, równoległym wrostkom w labradorycie, które działają rozpraszająco na światło, dając efekt barw tęczowych. Irygacja jest najczęściej o brawach niebieskiej, zielonej i żółtej. Na zdjęciach starałam się uchwycić Wam ten efekt, bo jest naprawdę niesamowity. Uwielbiam kiedy kamienie mają swoje indywidualne, niepowtarzalne cechy. 

Kamień wpływa na jasność umysłu, intelekt, aktywność półkul mózgowych, inspirację intuicję i oryginalność. Pozwala dostrzec wiele możliwości naraz. Wspomaga analizę naukową. Dlatego idealny jest dla osób które poszukują najlepszych pomysłów do realizacji zawodowych i prywatnych planów.  Pozwala działać magii. Oczyszcza i stabilizuję  aurę, uwalnia pozytywną energie pomagając w koncentracji. Pozwala przepływać energii pomiędzy aurą a czakrami. Zwiększa uczucie pozazmysłowe oraz jasnowidzenie. Nazywany jest też kamieniem szczęścia lub odwagi. Wspomaga poczucie bezpieczeństwa, oddala negatywną energię. Pomaga w stanach niepewności, niepokoju i stresu. Można trzymać przy łóżku, ponieważ wpływa też  na lepsze zapamiętywanie snów. 
Labradoryt według medycyny niekonwencjonalnej działa na procesy trawienia i metabolizmu. Dlatego moi drodzy jest też idealnym kamieniem dla osób które pragną stracić zbędne kilogramy. Pomocny przy chorobach oczu i braku koncentracji i kłopotach z pamięcią. Ma też właściwości lecznicze dla osób borykających się z kurzajkami. Aby się ich pozbyć należy pocierać je labradorytem. Ale pamiętajcie że żeby kamienie mogły Wam pomóc musicie wierzyć w ich moc. 
Jeśli chodzi o pielęgnację i oczyszczanie to należy płukać labradoryt w letniej wodzie. Ja osobiście zalecam żeby robić to za każdym razem kiedy nosiłyście kamień. W ciągu całego dnia kamienie chronią nas oddalając złą energie, przyciągając pozytywną, dlatego po całym dniu działania należy im się oczyszczenie. Aby mogły następnego dnia równie dobrze pełnić swoją funkcję. Raz na kilka tygodni labradoryt można umieścić w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania energią słoneczną. 
Idealny dla osób urodzonych spod znaku Lwa, Skorpiona i Strzelca. 
Bransoletki z labradorytu w chwili obecnej możecie zamówić w moim butiku na DaWandzie lub indywidualnie przez wiadomość mailową lub FBLabradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

Labradoryt

LabradorytGemma blog o właściwościach i znaczeniu kamieni szlachetnych.