niedziela, 6 marca 2016

FLUORYTBlog o znaczeniu kamieni szlachetnych

Cześć! W roli głównej w dzisiejszym poście jest Fluoryt. Niezwykły minerał, który występuje w różnych kolorach. Może być bezbarwny żółty, niebieski, zielony i wielobarwny zwany też tęczowym. Dzisiaj głównie skupię się najbardziej nad fluorytem tęczowym. Przygotowane przeze mnie bransoletki z fluorytu na zdjęciach poniżej wykonane zostały właśnie z fluorytu wielobarwnego. Jednakże nie pominę w dzisiejszym wpisie innych i opiszę ich znaczenie oraz wygląd. Kryształy fluorytu pod wpływem promieni nadfioletowych wykazują zazwyczaj zdolność do świecenia (fluorescencji - nazwa pochodzi właśnie od tego minerału). Wielobarwny najczęściej fioletowo-zielony z białymi strefami fluoryt łączy w sobie najpospolitsze barwy tego kamienia. Jest on przezroczysty lub prześwietlający. Barwa fioletowa i zielona odnoszą się do dwóch czakr, zielona - czakra serca, fioletowa - czakra korony. Zieleń jest kolorem ekspansji  światła. Fiolet to barwa duchowego rozwoju i świadomości. W połączeniu powodują łagodny przepływ poczucia spokoju do całego ustroju ciała, umysłu i ducha. Fluoryt pomaga w skupieniu się , szczególnie przy intensywnym wysiłku umysłowym. Nazywany jest "kamieniem geniuszy". Sprzyja jasnemu myśleniu i podejmowaniu decyzji. Oczyszcza i uzupełnia pole energii wokół ciała. Oddala niepokój, łagodzi skutki przepracowania, zapobiega chorobom psychicznym. Kochani fluoryt idealny jest do sypialni lub pomieszczeń do uprawiania jogi. Umieszczając kamień w takim pomieszczeniu fluoryt będzie wydzielał w nim swą uzdrawiającą energię, sprzyjając odprężeniu i rozwojowi duchowemu. W medycynie niekonwencjonalnej fluoryt bardzo dobrze wpływa na oczy, uszy, nos i gardło. Wspomaga ochronę przed chorobami i utrzymuje dobry stan zdrowia. Pomaga w dolegliwościach kostnych. Łagodzi bóle zębów, wykorzystywany przez litoterapeutów do leczenia raka płuc i wątroby. Pielęgnacja kamienia polega na myciu go pod bieżącą letnią wodą. Kamień dla urodzonych spod znaku Koziorożca i Ryb.

Kochani nosząc na sobie biżuterie, bransoletki z fluorytu sprowadzicie spokój, radość do Waszego życia ! 

O magicznych właściwościach innych minerałów możecie poczytać w zakładce MAGIA KAMIENI.

blog o właściwościach kamieni

Blog fluoryt

Znaczenie fluorytu

Bransoletka fluoryt


Znaczenie fluorytu

Właściwości fluoryt

Fluoryt

Fluoryt zielony

Fluoryt zielony jest przezroczysty, barwa łagodna, intensywnie zielona, wpadająca w odcień turkusowy. Minerał oczyszcza pomieszczenie oraz umysł z negatywnej energii. Pomaga w łagodnych rozdrażnieniach emocjonalnych zwłaszcza po okresach smutku, stresu. Sprzyja głębokiemu uspokojeniu i uwolnieniu umysłu od ciężkich przeżyć. Pomaga w podejmowaniu ważnych decyzji. W medycynie korzystnie wpływa na żołądek, jelita, okrężnicę. Pomaga przy zapaleniu gardła, nudnościach  i zgadze. Dla osób urodzonych spod znaku Koziorożca i Ryb. 

Gemma bransoletka fluoryt

Fluoryt fioletowy

Minerał ma szklisty połysk, może być zupełnie przezroczysty, przeświecający lub nieprzezroczysty. Wykazuje termoluminescencję, czyli świeci gdy jest podgrzewany, a także silną fluorescencję, czyli wysyła światło widzialne pod wpływem niewidzialnych dla nas promieni nadfioletowych. Fluoryt fioletowy skłania do uporządkowanego myślenia, pomaga rozwiązać problemy umysłowe. Zapewnia równowagę umysłu. Pomaga w koncentracji, dlatego można nosić w pracy biżuterię z fluorytu lub położyć jego bryłę w pomieszczeniu, którym pracujemy. Pomocny w dolegliwościach kostnych. Pomaga leczyć urazy kostne. Dla osób urodzonych spod znaku Koziorożca i Ryb.

Gemma fluoryt

Fluoryt żółty

Minerał również sprzyja dobrze na sferę umysłową. Z tą różnicą od pozostałych odmian, że wspomaga kreatywność, wpływa  na pomysłowość i nowe idee. Działa na obniżenie cholesterolu i na wątrobę. Pomaga oczyścić organizm i stracić na wadze. I ma ogromny wpływ na powrót do zdrowia po traumie umysłowej. Kamień dla urodzonych spod znaku Lwa. 

Fluoryt

Fluoryt niebieski 

Minerał przynosi spokój, korzystnie wpływa na mowę. W medycynie także pomaga na dolegliwości gardłowe, przeziębienia. Da osób spod znaku Koziorożca i Ryb.


Fluoryt bezbarwny

Jego właściwości pokrywają się z innymi odmianami fluorytu więc nie będę się już powtarzać. Dodamy tylko, że ma dobry wpływ na naszą aurę i korzystnie działa na oczy. Dla osób spod znaku Koziorożca i Ryb.


Blog o właściwościach i znaczeniu kamieni szlachetnych