niedziela, 20 marca 2016

OBSYDIAN ŚNIEŻNYBransoletka z obsydian śnieżny

Cześć Kochani! Tak jak zapowiadałam na FB w dzisiejszym poście główną rolę będzie odgrywał obsydian śnieżny. 

Obsydian śnieżny  jest szkliwem wulkanicznym, które powstaje przy bardzo szybkim schłodzeniu lawy. Jest bardzo czarny, ponieważ zawiera znaczną zawartość żelaza. Kiedy w stygnącej lawie zdążą wykrystalizować niektóre minerały, jak na przykład skalenie, tworzą one rozetkowe skupienia. Ponieważ ich barwa jest najczęściej biała, przypominają płatki śniegu. Stąd nazwa tej odmiany obsydianu. 

Obsydian śnieżny jest kamieniem, który przemienia negatywne stany, nastraja pozytywnie i dostacza energii do twórczego rozwiązywania trudnych problemów. Dlatego jako twórca biżuterii z kamieni szlachetnych polecam noszenie na przykład bransoletek z obsydianu śnieżnego. 
Minerał strzeże czakry podstawy i sacrum pomagając zachować siły życiowe i witalność w ciele. Wzmacnia także nasze pole energii. 
W medycynie niekonwencjonalnej dobrze działa na żołądek i zatoki. Korzystnie wpływa na żyły kości, oczy, wzrok oraz skórę. Wspomaga odtrucie. 
Na zdjęciach poniżej przygotowałam bransoletki z obsydianu z dodatkami z hematytu oraz bransoletkę z agatu i sercem i kulami z obsydianu oczywiście śnieżnego. Bransoletki możecie zamówić w butiku GEMMA. Znaczenie agatu możecie przeczytać w moim poście tutaj .  
Obsydian śnieżny jest szczególnie przeznaczony osobom spod znaku Panny. Jeśli chodzi o pielęgnację o którą często pytacie to należy minerał płukać pod letnią bieżącą wodą. 


Bransoletka obsydian śnieżny

Bransoletka obsydian śnieżny

Bransoletka obsydian śnieżny

Bransoletka obsydian śnieżny

Bransoletka obsydian śnieżny

Bransoletka obsydian śnieżny

Bransoletka obsydian śnieżny


Blog o właściwościach i znaczeniu kamieni szlachetnych.