niedziela, 3 kwietnia 2016

AMAZONIT

bransoletka z amazonitu


          Cześć Kochani! W dzisiejszym poście, pierwszym na wiosnę główną rolę odgrywać będzie przepiękny AMAZONIT. Nazwa kamienia pochodzi od odcieni wód Amazonki. Jednak wystąpienia amazonitu nie są znane na terenie Amazonii. Amazonit od setek tak wykorzystywany jest w jubilerstwie. Już w starym Egipcie używano go do zdobienia naszyjników. Wykonywano też płytki, na których rzeźbiono teksty religijne. Mumia Tutanchamona przechowywana w muzeum w Kairze, ma szeroki kołnierz zdobiony amazonitem, lapis lazuli i karneolem. Amazonit popularny był również wśród Indian, którzy ozdabiali niż złotą biżuterię. 
Kolor kamienia jest głownie niebieskozielony lub żółtozielony z często białymi, kremowymi lub brązowymi smużkami. 
Amazonit sprzyja miłości i współczuciu. Jest też idealny na poprawę samopoczucia, który korzystnie wpływa na kreatywność. Działa uspokajająco w stanach nerwowości, stresu i znękania umysłowego. Pomaga w odprężeniu po sporach i przykrych przeżyciach. Noszenie amazonitu w życiu codziennym na przykład w formie bransoletek pomoże lepiej radzić sobie  z uczuciami i w relacjach z innymi ludźmi. 
W medycynie niekonwencjonalnej dobry na serce, układ nerwowy. Oczyszcza zatory w klatce piersiowej, krtani. Łagodzi bóle gardła i kaszel. Pomaga zrównoważyć energię gruczołu tarczycy w części szyjnej. 
Ponadto wyjątkowym magicznym zastosowaniem amazonitu jest to że przyciąga szczęście do pieniędzy, dlatego polecany jest hazardzistom. Sprzyja także w osiąganiu sukcesu przez tych, którzy podejmują różnego rodzaju ryzyko. 
Amazonit dla osób spod znaku zodiaku Panny. Kamień należy oczyszczać pod bieżącą, letnią wodą. 
Bransoletki z amazonitu dostępne są w butiku G E M M A. Pamiętajcie, że możecie również zamawiać bransoletki pisząc do mnie na FB lub mailowo i wybrać dodatki według własnego uznania. 
Więcej magicznych opisów kamieni szlachetnych znajdziecie w zakładce MAGIA KAMIENI 

biżuteria amazonit

bransoletka amzonit

bransoletka amazonit

biżuteria

bransoletka amazonit
amazonit

amazonit

amazonit
amazonit

amazonit

amazonit

amazonit


pierścionek amazonit
amazonit kolczyki

amazonit
amazonit
Blog o właściwościach i znaczeniu kamieni szlachetnych