niedziela, 17 kwietnia 2016

TURMALIN

bransoletka turmalin


Cześć Kochani! W tą piękną słoneczną niedzielę przygotowałam dla Was post o Turmalinie. Turmalin to duża grupa minerałów, którą cechuje zróżnicowany udział wchodzących w ich skład metali - zmienność tego składu powoduje m.in. różne barwy turmalinów. Z tego względu minerały te są bardzo popularne wśród kolekcjonerów i uzdrowicieli pracujących z kryształami. Odmiany obejmują kolory: zielony, niebieski, różowy, czerwony, żółty, oliwkowy, czarny, brązowy, arbuzowy ( zielono-różowy), turmaliny kolorowe, limonkowy, występuje również bezbarwny. Wszystkie te odmiany mają szczególne właściwości. 

Turmalin różowy - przyciąga miłość i przyjaźń. Nosić możecie dla wzbudzenia w sobie większego współczucia dla innych. 
Turmalin czerwony - często noszony dodaje energii, zwiększa odwagę i wzmacnia siłę woli.
Turmalin zielony - kamień bardzo sprzyja w odnoszeniu sukcesu w biznesie i w tym, że pojawiają się w naszym życiu pieniądze. Dlatego Kochani warto taki kamień nosić nie tylko w formie biżuterii, ale również umieścić kamień w skarbonce lub portfelu. Kamień również pobudza kreatywność.
Turmalin niebieski - przynosi spokój, pomaga odstresować się i zregenerować organizm podczas snu.
Turmalin czarny - rzadki do zdobycia, wykazuje właściwości ochronne i pochłaniające negatywną energię. 
Turmalin arbuzowy - w środku jest czerwony lub różowy a na zewnątrz zielony. Rozłupany na pół przypomina właśnie owo od którego został nazwany.  Kamień ten posiada właściwości przyciągające miłość.

Ogólnie turmaliny ponadto mają właściwości pobudzające inspirację, kreatywność. Wspomagają zdolności negocjacyjne. Działają uspokajająco i podnoszą pewność siebie. Pomagają w stanach strachu, negatywnych uczuć, załamań i obaw o to, co pomyślą inni. Dobrze działają na równowagę yin-yang, aurę. 
Turmalin jest dobry dla dzieci, które mają problemy  z nadpobudliwością i które są przewrażliwione. 

Turmalin warto umieścić w sypialni lub w miejscu gdzie często przebywamy aby stworzyć atmosferę spokoju i łagodności. 
Pamiętajcie również o częstym oczyszczaniu kamieni. Wystarczy, że po całym dniu noszenia potrzymamy kamień pod czystą, letnią, bieżącą wodą. 
Poniżej przedstawione bransoletki możecie znaleźć oczywiście w moim butiku. Jeśli nie bedzie konkretnie tej która Was interesuje, wystarczy, że do mnie napiszecie a wykonam ją dla Was ze szczególną starannością według Waszego projektu. 

L o V e 

G e m m a <3 

turmalin

bransoletka turmalin

turmalin

bransoletka turmalin

bransoletka turmalin

 bransoletka turmalin
branosletka z turmalinu

turmalin

bransoletka z turmalinu

turmalin


bransoletka turmalin

bransoletka turmalin
bransoletki z kamieniaBlog o właściwościach i znaczeniu kamieni szlachetnych